PORADNIA DIETETYCZNA

 Jak przygotować się do wizyty u Dietetyka

W trosce o Twój czas, chcemy by pierwsze spotkanie z dietetykiem przebiegło sprawnie, spokojnie i bez dodatkowych stresów. Dlatego też przed pierwszą wizytą w poradni warto w domu na spokojnie stworzyć swój dzienniczek żywieniowy, jest to swoisty harmonogram dnia, który powinien zawierać: listę spożytych produktów przynajmniej z jednego dowolnie wybranego przez Ciebie dnia, dla lepszej analizy dotychczasowego sposobu odżywiania zalecamy jednak spisanie przynajmniej dwóch dni pracujących oraz jednego dnia wolnego od pracy.  

Przykład:

6:00 pobudka

6:30 Dwie kromki chleba pszennego z masłem, dwa plastry szynki drobiowej ok 40g, mały pomidor, szklanka wody mineralnej.     

7:00 Wyjście do pracy

9:30 kawa z mlekiem, dwie łyżki cukru, pączek
11:00 średni banan, kefir 200 ml

12:00 baton Mars

13:30 coca-cola 2 szklanki po 250 ml

15:00 powrót z pracy

15:30 kotlet schabowy mały waga ok 100 g, panierowany w bułce tartej smażony na oleju, frytki ok 150 g, surówka z kiszonej kapusty i marchewki ok 100 g,

         szklanka soku pomarańczowego ok 250ml

18:30 kebab w bułce na mieście, 2 piwa 0,5l

22:30 średnia bułka mleczna, szklanka mleka

23:00 położyłam się do łóżka


        
Im precyzyjniej określisz posiłek jego składniki, gramaturę, godzinę spożycia, tym dokładniej będzie można dokonać analizy Twojego dotychczasowego sposobu odżywiania. Bardzo ważne żeby wypisać wszystko zgodnie z rzeczywistością, nie koloryzować, nie ulepszać ponieważ przyczyni się to do błędnej analizy dotychczas prowadzonego przez Ciebie sposobu odżywiania nizgodnego z rzeczywistością obliczenia ilości spożspożywanych kcal, makro i mikroskładników.

Można również wypisać sobie swoje ulubione potrawy łacznie z przepisem, ulubione produkty oraz potrawy i produkty których nie lubisz lub na które jesteś uczulona-ny. Podczas układania Twojego jadłospisu wszystkie te wskazówki zostaną wzięte pod uwagę tak aby skąponować Twój jadłospis w sposób byś mogł-a z smakiem i przyjemnością spożywac potrawy i produkty zawarte w diecie. I choć niektóre przepisy będą musiałay ulec małej modyfikacji to nie trzeba bedzie katować się i z niechecią jeść produkty i dania których nie lubisz.

Podczas pierwszej wizyty

Dołożymy wszelkich starań by wizyta w gabinecie dietetycznym przebiegała w miłej atmosferze była ciekawa i niestresująca. W pierwszej kolejności przeprowadzony zostanie szczegółowy wywiad temat Twojego dotychczasowego stylu życia, spędzania czasu wolnego, Twoich upodobań żywieniowych co lubisz, a czego nie, stanu zdrowia, przebytych chorób, stosowanych leków, poziomu aktywności fizycznej, rodzaju pracy zawodowej itd. Wszystko to po to, aby nowa stworzona dieta nie była dla Ciebie męczarnia i wielkim wyrzeczeniem, lecz prawdziwą przyjemnością. Przeprowadzenie tak dokładnych badań i analiz jest bardzo ważne dla prawidłowego opracowania programu dietetycznego. W związku z tym należy uzbroić się w cierpliwość.  Przekazana przez ciebie duża ilość informacji, musi być teraz dokładnie przemyślana i przeanalizowana, tak aby opracowany program dietetyczny był zdrowy, bezpieczny i przede wszystkim skuteczny. W następnej kolejności zostanie przeprowadzone ważenie i mierzenie dzięki czemu uzyskasz dokładne informacje na temat swojej wagi i składu masy ciała. Dzięki uzyskanym wynikom dowiesz się m.in. czy Twój organizm posiada dostateczną ilość wody w organizmie, jakie jest jego zapotrzebowanie na kalorie, ile musisz naprawdę ważyć oraz jaka jest zawartość tłuszczu w Twoim ciele. To badanie bardzo wiele nam wyjaśni i stworzy doskonałe podstawy do stworzenia optymalnego programu dietetycznego dostosowanego indywidualnie dla Ciebie. Przygotowanie Twojego programu żywieniowego jest uzależnione indywidualnie od osoby i może wynosić od tygodnia do dwóch.

Przygotowanie do pomiaru

Kolejnym elementem spotkania jest pomiar masy i składu ciała. W poradni pomiar ten dokonywany jest przy wykorzystaniu analizatora składu masy ciała, w urządzeniu wykorzystano najnowszą technologię japońską polegającą na odczycie danych mierzonych metodą bioimpedancji elektrycznej (BIA) Jest to metoda wykorzystywana do oceny kompozycji organizmu, która polega na pomiarze przepływu prądu w fazie wodnej i tłuszczowej organizmu. Stosując tą metodę można określić: zawartość tkanki tłuszczowej, beztłuszczowej masy mięśniowej, stopień nawodnienia organizmu, masę kości, wiek metaboliczny oraz podstawową przemianę materii Twojego ciała. Pomiar ten jest dokonywany metodą całkowicie bezinwazyjną i jest w pełni bezpieczny.

W celu wykonania szybkiego oraz wiarygodnego wyniku badań prosimy o zachowanie następujących zasad:

  1. W dniu pomiaru nie zakładaj długich rajstop, gdyż pomiar wykonywany jest na boso by było odpowiednie przewodnictwo.
  2. Pomiar powinien odbywać się min. 3 godziny po jedzeniu.
  3. Do pomiaru należy przystąpić z pustym pęcherzem. Organizm nie może być ani mocno nawodniony, ani odwodniony.
  4. Pomiar powinien być wykonany min. 3 godziny po wysiłku.

Przeciwskazania do pomiarów: rozrusznik serca, endoproteza, padaczka, kobieta w ciąży.

Wizyta kontrolna

Każda następna wizyta w gabinecie dietetycznym ma na celu monitorowanie postępów założonych przez Ciebie celów. Wizyty odbywają się co 3 do 5 tygodni, to czas, aby ocenić uzyskane przez Ciebie wyniki.  Wizyta zawsze rozpoczyna się badaniem i analizy masy i składu ciała, aby ocenić na ile ustalony program żywieniowy wpłynął na Twoje wyniki. Dowiesz się wówczas, czy i w jakim stopniu zmieniała się Twoja budowa ciała. Podczas wizyty kontrolnej masz możliwość modyfikacji Twojego planu żywieniowego. Pamiętaj aby Twoje efekty podczas kolejnych wizyt w poradni były zadawalające należy przede wszystkim wytrwale stosować się do wspólnie ustalonych wskazówek.  Nie sztuką jest być całe życie na „wiecznej diecie”, by w pełni cieszyć się zdrowiem i własna sylwetką, podczas prowadzonych wizyt i stosowania planów zmierzamy do wyrobienia i utrwalenia odpowiednich nawyków żywieniowych. Dzięki zdobytej wiedzy przekonasz się że można żyć zdrowo i cieszyć się dobra sylwetką , bez pomocy specjalistów, diet czy przeróżnych suplementów przez długie lata.

Plan żywieniowy zostanie ustalony w zależności od Twoich celów:

- chce zmniejszyć swoja masę ciała

- chcę zwiększyć swoją masę ciała

- mam problemy trawienne

- chcę poprawić swoje wyniki badań

- potrzebuję dietę pod dyscyplinę sportową

- planuje dziecko i chcę bezpiecznie przejść przez ciążę i okres laktacji

- chcę dobrze i zdrowo się odżywiać

Cennik

Pierwsza wizyta: 160 zł.

Podczas pierwszej wizyty porozmawiamy na temat Twojego dotychczasowego zdrowia, żywienia, aktywności, omówimy dzienniczek żywieniowy, dokonamy analizy składu masy ciała, na podstawie uzyskanych informacji maksymalnie do dwóch tygodni zostanie sporządzony zindywidualizowany plan żywieniowy, który zostanie Ci przesłany na adres mailowy lub na życzenie będziesz mógł go otrzymać w wersji papierowej.

Zestaw dla dwojga: 260 zł. (dwa plany żywieniowe dla dwóch osób)

Wizyta kontrolna: 50-80 zł.

Kontakt

Zadzwoń i umów się na wizytę:

mgr Dawid Jonczyk tel. 502 560 035